Turnus odchudzający

osrodek_wypoczynkowy_czorsztyn

centrum wypoczynku i rehabilitacji Umina

Turnus odchudzający w Centrum Umina

Zapraszamy Państwa na turnus zdrowotny z postem Daniela, który nie tylko oczyszcza organizm z toksyn i powoduje spadek wagi ciała, ale także przywraca równowagę hormonalną przygotowując małżeństwa do poczęcia dziecka. Turnus prowadzi autorka książki Krystyna Dajka.

Chętnych poszukujących rozwiązania zdrowotnych problemów (niekoniecznie kojarzonych z otyłością), potrzebujących odpoczynku, wyciszenia, przeżycia postu w radosnej atmosferze zapraszamy do Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Umina.

centrum wypoczynku i rehabilitacji Umina

Post Daniela, warzywno-owocowy

Na progu wiosny warto wykonać całkowity reset organizmu, by z zapasem energii i sił rozpocząć nowy sezon.
Post Daniela (warzywno-owocowy) to efektywny sposób na oczyszczenie i odmłodzenie organizmu, idealne remedium na dolegliwości związane z niezdrowym trybem życia i złym odżywianiem. Jest kontrolowaną półgłodówką, trwającą maksymalnie 40 dni.

osrodek_wypoczynkowy_czorsztyn
W jej trakcie spożywamy regularnie trzy posiłki, ograniczając jednak dzienną liczbę dostarczanych kalorii do ok.800. Składniki postu to warzywa niskoskrobiowe i owoce niskocukrowe, serwowane są w formie surowej, gotowanej, duszonej lub pieczonej. Są dwa aspekty postu. Pierwszy wiąże się z dobrowolnym wyrzeczeniem przyjmowania pokarmów, co jest świadomym aktem naszej woli i ma wielką wartość duchową. Drugi aspekt postu to oczyszczenie organizmu ze złogów w sensie fizycznym, co wiąże się z naturalnym przywracaniem zdrowia.
osrodek_wypoczynkowy_czorsztyn

Podstawową zasadą jest endogenne czyli wewnętrzne żywienie, polegające na zużywaniu tkanek według hierarchii ważności tzn. organizm najpierw wydala wodę (ustępują obrzęki), zużywa jako pokarm niepotrzebne zapasy, złogi m.in. tłuszczu, zwyrodniałych komórek i ogniska zapalne, zaś narządy życiowo ważne takie jak mózg i serce są najdłużej oszczędzane. Wraz z zużywaniem starych komórek następuje regeneracja młodych, zdrowych komórek, co wiąże się z odmłodzeniem organizmu, spadkiem wagi ciała i powrotem do homeostazy – równowagi, dzięki której organizm samodzielnie doprowadzi Cię do zdrowia. Wiadomo jest, że organizm człowieka stanowi najwspanialszy samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania stanu równowagi czyli zdrowia. Aby była równowaga w organizmie, musi być równowaga w środowisku człowieka, a więc także w pożywieniu, które człowiek wbudowuje w swoje ciało.

Pokarm powinien być przyjmowany w stanie naturalnym, tzn. jak najmniej przetworzonym i w ograniczonej ilości. Wszelkie nadmiary lub niedobory zarówno ilościowe, jak i jakościowe doprowadzają do szeregu chorób cywilizacyjnych.

Stosując posty oczyszczające współdziałasz z prawami Natury, taka terapia nie leczy każdej choroby z osobna, lecz wszystkie razem.

Współczesny człowiek musi pościć, to znaczy powstrzymywać się nie tylko od pokarmów i napojów, lecz od wielu innych środków konsumpcji, pobudzenia, zadowolenia zmysłów. Pościć oznacza powstrzymywać się, zrezygnować z czegoś. Taka rezygnacja, nie jest sama w sobie celem. Musi ona jedynie wyrównać drogę dla głębszych treści, którymi żywi się człowiek. Taka rezygnacja i umartwienie musi służyć stworzeniu w człowieku warunków, by mógł przeżywać wartości wyższe, których na swój sposób potrzebuje.

centrum wypoczynku i rehabilitacji Umina

Wiele jest różnych diet ale Post tylko jeden.

Bez względu na to, czy chcemy wyleczyć się z pewnych dolegliwości, czy tylko oczyścić nasz organizm po krótkim czasie zaniedbania, warto raz w roku zdecydować się na kurację warzywno-owocową. Cóż bowiem może być lepszego niż zdrowe, pełne energii ciało?

restauracja_czorsztyn

Zapewniamy

noclegi z pełnym wyżywieniem w formie diety warzywno-owocowej,

opieka dietetyczki

zajęcia dodatkowe (pon- pt) - pobudzająca gimnastyka grupowa: na sali gimnastycznej lub z instruktorem w basenie

zajęcia ruchowe na świeżym górskim powietrzu: Nordic walking, rowery, spacery nad jeziorem

porady w zakresie planów odchudzających oraz wykłady na temat diety postnej i diety pełnowartościowej

bezpłatne konsultacje z kosmetyczką i fizjoterapeutą

strefa GYM, strefa SPA i WELLNESS

Informacje dodatkowe

Pobyt rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Doba trwa od 14:00 w dniu przyjazdu do 10:00 w dniu wyjazdu.

Obiekt zastrzega sobie możliwość zmian w zakresie realizacji atrakcji.

Oferta pakietowa- rezygnacja z poszczególnych usług nie stanowi podstawy do obniżenia ceny.

Warunkiem przyjęcia rezerwacji jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 40% wartości usługi.

Zarezerwuj termin już dziś!

Kwalifikacja na turnus postny – Pani Krystyna Dajka. Zapraszamy Państwa do kontaktu mailowo bądź telefonicznie.

Nasza oferta

Pokoje

Komfortowe i przestronne pokoje
Zobacz więcej

Strefa SPA

Wypoczynek o każdej porze roku
Zobacz więcej

Basen & sauny

Kryty basen ze strefą saun i grotą solną
Zobacz więcej

Restauracja

Urozmaicony i obfity bufet śniadaniowy
Zobacz więcej